2. Փոխգնդապետ Լեռնիկ Բաբայանը արձագանքում է իր մահվան մասին կեղծ լուրին
Սեպտեմբերի 28-ին հակառակորդը տարածել էր ապատեղեկատվության այն մասին, թե Թալիշում զոհվել է փոխգնդապետ Լեռնիկ Բաբայանը։ ՀՀ ՊՆ-ը ներկայացուցիչները՝ ի դեմս Արծրուն Հովհաննիսյանի և Շուշան Ստեփանյանի, հայտնել էին, որ բարձրաստիճան զինվորականների մասին ադրբեջանական լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը։
Այսօր արդեն հրապարակվել է փոխգնդապետ Լեռնիկ Բաբայանի մասնակցությամբ տեսանյութ, որտեղ վերջինս մեկնաբանում է իր «մահվան» մասին լուրերը։
Հավելենք, որ Լեռնիկ Բաբայանի ենթադրյալ մահվան մասին պատմող տեսանյութում օգտագործվել են 2012 թվականին նկարահանված ռեպորտաժից կադրեր։

2. Lieutenant Colonel Lernik Babayan responds to the false news about his death
On September 28, the opponent spread misinformation that Lieutenant Colonel Lernik Babayan was killed in Talish. The representatives of the RA Ministry of Defense, represented by Artsrun Hovhannisyan and Shushan Stepanyan, stated: the Azerbaijan news about high-ranking military doesn’t correspond to reality
A video with the participation of Lieutenant Colonel Lernik Babayan has already been published today, where the latter comments on the news about his "death".
We would like to add that in the about Lernik Babayan's alleged death it was used reportage from a report shot in 2012.